Mydanoz Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

, Hoş Geldin.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çığlıklar

YazarMesaj
YaVuZ
Mydano*
Mydano*
YaVuZ

Takım : Çığlıklar Gs

Çığlıklar Empty
MesajKonu: Çığlıklar   Çığlıklar Icon_minitimePtsi Mart 09, 2009 10:43 am

Kadin, sehrin göbeginde bu kadar ucuz bir daire bulabildigi icin cok sansli hissediyordu kendini, basina geleceklerden habersiz..
Ama cok garipdi, sehrin göbeginde bu kadar ucuz kirasi olan daireler, nasil olmustuda bos kalmisti, Koskoca binada kendi dairesi ve üst katindaki daire doluydu yada kendisi öyle saniyordu..
Neyse diye gecirdi icinden ve tasima sirketinin getirdigi esyalarini, düzenli bir sekilde yerlestirmeye devam etti..
Ertesi sabah ise gitmek icin cikti evinden ve böylece basina gelecek olaylar da baslamis oldu
"-Nolur yapma yeter artik ne suc yaptim da dövüyorsun beni"
Diye bir kadin bagiriyordu,biraz daha yaklasinca bu sesin üst kat komsusundan geldigini anladi kadin..
Yukari cikti ve kapiyi vurmaya basladi...
Kapiyi kötü görünüslü ve sarhos bir adam acti;
"-Ne var ne istiyorsun?"
Dedi kadina;
"-Hic" dedi kadin "
-Sesleri duyunca merak ettim ve birinin yardim istedigini düsündüm " dedi
Adam;
"-Sanane sen her cigliga kosarmisin?" dedi..
Kadin;
"-Afedersiniz rahatsiz ettim sanirim" diyerek adaminda sarhos oldugunu görünce, daha fazla olay cikmamasi icin iyi günler diliyerek gitti..
Zaten adam kapiyi coktan kapatmisti bile,ama kadin gün icinde calistigimüddetce, o cigliklari duyuyordu kulaginda..Belliki evlilikleri iyi gitmiyordu adam sarhos ve aksi biriydi,kadinda bikmis usanmis olabilirdi bu dayaklardan,kendi kendine yorum yapiyor ve kadina yardim edebilmenin yollarini düsünüyordu bi tarafdan da... Aksam olmus ve evine dönmüsdü,üst kattan sesler gelmedigini fark etti belki adam yoktu ve kadinla
konusabilirdi,bu düsüncelerle kapiya geldi ve kapiyi calmaya basladi..
bir süre bekledikten sonra kapiyi ürkek ve kimsenin kendisini görmesini istemeyen bir kadin araladi ve sordu..
"-Ne istiyorsunuz?"
Kadin;
"-Esiniz evde degil sanirim! sizinle konusmak istiyorum" dedi
Kapiyi araliyan ve yüzünün bir bölümü görünen kadin ise;
"-Sizi sabah kapinin araligindan görmüstüm, ama simdi gidin sizinle konusamam,beni dinleyin ve gidin" dedi
Ve aralik olan kapiyi kapadi..
Kadin iyice meraklanmis ve bu kadinin yardima ihtiyaci oldugunu düsünerek merdivenlerden inmeye basladi..
Cok yorgundu anahtarlarini cikarip kendi dairesine girdi ve koltuga uzandi...
yorgunluk atmak icin uzandigi koltukta uyuya kalmisti, büyük bir gürültüyle uyandi...
Ve kadinin cigliklari dairenin icini kaplamisti, kadin uykunun tesiriyle bir an sanki kendi evinde kavga ediliyor sanmisti sesin yogun oldugu yere dogru gidince eski bir havalandirma izgarasindan geldigini fark etti...
Cigliklar o kadar fazlalasmistiki bir an bir cocugun agladiginida farketmisti,hemen polisi aramaya karar
verdi bu adamin cezasini cekmesi gerekiyordu.. Polisi aradi ve üst kattaki komsusunun esini ve cocugunu dövdügünü söyledi,aradan 10 dakikagecmisdiki
polis geldi ve hemen üst kata ciktilar bu arada cigliklarda kesilmisti,
polislerin yukari ciktigi 15 dakika olmustuki kadinin kapisi caldi,kadin kapiyi actiginda karsisinda
polisleri gördü..
"-Bayan ihbari yapan sizmiydiniz?" diye sordu komiser..
Kadin;
"-Evet bendim,yakaladinizmi o caniyi?" diye sordu
Komiser;
"-Kapiyi kimse acmadi ve bizde kapiyi zorla actiktan sonra iceride kimseyi bulamadik, ihbarda bahsedilen cocuk ve annesi yoktu tabiki ki sarhos ve cani diye adlandirdiginiz adam da yoktu dairede sadece kirik, dökük ve eski esyalar vardi..Bir anlam veremedik ve sanirim bu koca binada sadece siz varsiniz cünki dairelerin hepsi bos"dedi..
Kadinin ici birden ürperdi ve komisere dönerek;
"-Evet ben ve üst kattaki sanirim 3 kisilik bir aile var" dedi..
Komiser;
"-Üst katta oturdugunu iddia ettiginiz aile su an yok bilemiyorum belkide adam korktugu icin kacmis olabilir,belki karisi kendisini ele vermesin diye onlarida kacirmis olabilir,yani bir cok ihtimal olabilir, o yüzden bu gece kapilarinizi sIkI kilitleseniz iyi olur!!" dedi ve iyigeceler diliyerek gitti komiser...
Kadin büsbütün korkmaya baslamisti ve komiseri dinleyerek kapilarini kilitleyerek yatti..
Sabah tekrar ise gitmek üzere kalkti,kapisini kilitlediginde yukaridan ses geliyormu diye dinlediginde, ortamin sessizligi onu daha cok gerdi..
Sanirim cani adam daha girdigi delikten cikmadi>> diye gecirdi icinden,peki kadin ve cocuk nolmustu, diyerek ise gitmek üzere yola koyuldu...
Yine aksam olmus ve yorucu bir günün ardindan kadin evine gelebilmisti
offf bugün cok yoruldum diye gecirdi icinden hemen bir kahve icmeliydi,yorgunlugunu kahve sayesinde atabilirdi üstünden..
Kahvesini hazirladiktan sonra oturma odasina dogru yöneldi,sonra tekrar üst kattakiler aklina geldi söyle
bir kulak kabarttiktan sonra
- sanirim adama iyi bir ders oldu bu diye gecirdi icinden ve kendini
koltuga birakti ve televizyonun kumandasini eline aldi hem kahvesini yudumluyor hemde televizyondaki programlari geziyordu..
Ve günün yorgunluguyla tekrar uykuya daldi,tipki dün gece oldugu gibi cigliklarla uyandi cani adam yine baslamisti caniliklerine 10 dakika kadar cigliklar devam etti,polisi arasaydi tekrar kacabilir
diye düsündü ama ne yapabilirdi o an aklina mutfaktan kocaman bir bicak alarak yukari cikmak geldi ve aklina gelen fikri hemen uyguladi,kendini savuna bilicekti hic olmassa elindeki bicakla,yukari ciktiginda
kapinin aralik oldugunu fark etti ve yavasca iceri girdi,icerisi oldukca los du ve seslenmeye basladi..
"-Bayan bayan ordamisiniz?" sonra kisik bir ses duydu..
Elindeki bicagi sIkIca kavradi kadin,sesin geldigi yöne dogru gitti bir odaya girdi odanin kösesine sinmis
baslarina ne gelicek diye bekliyordu anne ve oglu birbirlerine sarilmis bir sekilde..
"-Iyimisiniz bisiniz yok degilmi" demesine kalmamistiki elinde koskocaman bir baltayla odanin kapisinda
göründü adam..
"-Demek sende burdasin seninde sonun geldi" diyerek elindeki baltayla ücününde üstüne dogru geliyordu
Kadin ne yapacagini düsünürken birden adamin eskimis halinin üstüne bastigini gördü, halinin diger ucuda kadinin ayaklarinin dibindeydi ve kadin egilerek halcinin ucunu kaldirip cekti adam in koca cüssesi bir patates cuvali gibi düstü,kadin cocuk ve annesine dönerek;
"-Kacin hemen kacin burdan" dedi,ama kadin ve cocuk hic kipirdamiyordu ve adam hic bir sey olmamis
gibi tekrar düstügü yerden kalkti ve kadinin üzerine dogru gelmeye baslamisti bile,kadincağiz bir sekilde napicam simdi diye düsünmeye baslamisti adamin elinde balta yoktu,balta adam düsünce kapinin oraya firlamisti kadin kosarak kapinin yanina düsen baltayi aldi adam kadinin kapiya dogru kostugunu
görünce oda yön degistirerek kadinin üzerine yürüdü kadin kendini savunmak amaciyla baltayi savurdu ve balta adamin gögsüne saplandi,sonra gözlerini kör edicek bir isik ve adamin cigliklarini duydu, korkudan ve olayin sokundan ne yapacagini bilmez sekilde baka kalan kadin, isigin dinmesiyle gözlerini
ovusturdugunda ortalikta az önce ölümüne sebep oldugu adam yoktu,sadece gözü odanin kösesine sinen anne ve cocuga takilmisti anne ve cocuk ona bakip gülümsüyor bir taraftanda tesekkür ediyorlardi aniden onlarda ortaliktan kaybolmustu...
Kadin neler yasadigini anlamaya calisirken,anne ve cocugun oldugu köseye dogru yürümeye baslamisti birden yerdeki eskimis gazete de bir baslik ve resim dikkatini cekti resimdekiler tanidikti,
Yere egilip gazeteyi aldi ve okumaya basladi.^^Cani baba^^ baslikli haberde,
^^sarhos adam yillarca döverek iskence ettigi oglu ve karisini bir baltayla parcaladi,mutlu bir yuva kurdugunu hayal eden kadin,cani esinin ogluyla birlikte kurbani oldu..Cani katil ömür boyu hapse
mahkum edildi^^Evet resimdekiler onlardi
Aman allahim bu yasadiklarim yoksa bir hayalmiydi>> diye
gecirdi icinden birden gözü gazetedeki tarihe takildi cinayetin islendigi tarih le bugünün tarihi ayniydi, elindeki gazeteyi yavasca birakti ve yasadigi seylere düsünerek evine geri döndü..........
http://yavuzlar.tk

Çığlıklar
1 sayfadaki 1 sayfası